Możliwość komentowania Największe przyczyny obecnego kryzysu gospodarczego została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednak nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie sporo bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to musimy mieć na uwadze, że to nadal Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz trudno jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednak ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.